نوآ لیلز با شکستن رکورد یوسین بولت قهرمان دو ۲۰۰ متر مردان لقب گرفت

0

دوندگان آمریکایی در پنجمین روز مسابقات جهانی دوحه قطر سال ۲۰۱۹ درخشیدند و توانستند مدال‌ های طلا را در بخش‌ های مختلف کسب کنند. مهم ترین مسابقه مربوط به نوآ لیلز بود که در بخش دو ۲۰۰ متر مردان رکورد یوسین بولت را شکست.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

ثبت رکورد جدید دو ۲۰۰ متر مردان توسط نوآ لیلز

روز پنجم جام جهانی دوو میدانی که در کشور دوحه قطر برگزار می شود در حال پیگیری است و شب گذشته با قهرمانی نوآ لیلز به پایان رسید. این دونده آمریکایی توانست با رکورد ۱۹.۸۳ ثانیه مدال طلای دو ۲۰۰ متر مردان را بر گردن آویزد و جانشین یوسین بولت بزرگ شود و بعد از سال ها این رکورد را از این دونده بزرگ به رباید. رکورد دونده ۲۲ ساله با ستاره پیشین جامائیکایی فاصله نسبتا زیادی دارد‌. بولت ۲۰۰ متر را در ۱۹.۱۹ ثانیه دوید. پس از نوآ لیلز، دی گرس با ۱۹.۹۵ ثانیه و کینیونس  با ۱۹.۹۸ ثانیه به ترتیب مدال های نقره و برنز را کسب کردند.
داناوان بریزیر قهرمان دو ۸۰۰ متر جهان شد و مدال طلا را بر گردن آویخت. او با ثبت زمان یک دقیقه و ۴۲ ثانیه و ۳۴ صدم ثانیه نخستین آمریکایی لقب گرفت که مدال طلای این بخش را بر گردن می‌ آویزد. بریزیر توانست با پشت سر گذاشتن وسلی واسکس که در ۵۰۰ متر نخست پیش بود عنوان قهرمانی را به دست آورد. آمل توکا هم مدال برنز را کسب کرد.

نوآ لیلز
فینال پرش با نیزه مردان نیز سه شنبه شب برگزار شد و باز هم قهرمان یک آمریکایی بود. سم کندریک ۵.۹۷ متر پرید و مدال طلا را در حالی به دست آورد که آرماند دوپلانتیس سوئدی نیز چنین رکوردی را به ثبت رساند. به دلیل خطای بالای پرنده ۱۹ ساله در ثبت این رکورد مدال طلا به ورزشکار آمریکایی رسید. کندریک پس از سرگی بوبکا به نخستین ورزشکاری تبدیل شد که توانست از عنوان قهرمانی‌ اش دفاع کند. پیوتر لیسک لهستانی مدال برنز را کسب کرد.

ژائو ویرا با قهرمانی در مسابقه ۵۰ کیلومتر پیاده‌ روی در دوحه تبدیل به مسن‌ ترین ورزشکار برنده مدال در رقابت‌ های قهرمانی جهان دو و میدانی شد، ولی رقابت در این تورنمنت را مثل “جهنم” خواند. این ورزشکار ۴۳ ساله که پس از یوسوکه سوزوکی ژاپنی، به مدال نقره رسید، گفت که گرمای هوا عملکرد ورزشکاران را مختل کرده بود.

او گفت:

“از نظر من که شبیه جهنم بود؛ خیلی خیلی داغ. چطور از پس آن بر آمدم؟ با کمک مقدار زیادی یخ و آب خنک.”

با این که مسابقه روز جمعه از حدود نیمه‌ شب آغاز شده بود، ۲۸ ورزشکار به دلیل دمای ۳۲ درجه‌ ای هوا مجبور به کناره‌ گیری شدند.

ویرا که پس از ۴ ساعت و ۴ دقیقه و ۵۹ ثانیه از خط پایان گذشت، با انتقاد از زمان شروع مسابقه که یازده و نیم شب بود گفت:

“این زمان بیرون زدن از یک باشگاه شبانه است. من معمولا ۱۰ شب می‌خوابم.”

آقای ویرا سال ۲۰۱۳ در مسابقات قهرمانی جهان مسکو هم موفق به گرفتن مدال برنز ماده ۲۰ کیلومتر شد. پیش از او توری داگلاس هلندی با ۴۰ سال و ۲۷۴ روز، پیرترین مدال‌ آور مسابقات جهانی بود. آقای داگلاس سال ۲۰۰۳ در دوی ۴ در ۱۰۰ متر امددای مدال برنز گرفته بود.

پیش بینی بازی های ورزشی در بتکارت

پاسخ دهید